Můj barevný svět

15.3. 2017

POJIŠTĚNÍ NEBO SPOŘENÍ

Zrovna nedávno jsem na internetu četla článek o žebříčku oblíbenosti spořících produktů, který mě zaujal hned ze dvou důvodů.
Za 1. Prý klesá obliba životních pojistek jako druh spoření.
Za 2. Prý stoupá obliba důchodového spoření jako druhu spoření.
Ale abych to vzala od začátku. Jaká je zjednodušená definice spoření? Spoření je, když si někam /většinou pravidelně/ ukládáte peníze a za to dostáváte pevně stanovený úrok a tím si zvyšujete svůj majetek. Úrok bývá úměrný likviditě /jak rychle si na peníze můžete sáhnout/ a riziku.
Pokud máte peníze na běžném účtu, kde je likvidita velká a riziko minimální, tak úrok je samozřejmě nula, nula, nic.
Na běžném účtu by měly být pouze peníze, které potřebujete pravidelně k uhrazení svých výdajů. Ostatní peníze by si měl člověk spořit nebo investovat, aby neztrácely na hodnotě díky inflaci. Což je takový skrytý užírač peněz. Na účtu totiž máte sice stále stejnou hromádku, za tu hromádku si koupíte stále méně.
A teď se vrátím k těm dvěma bodům: celý článek

22.2. 2017
Přidány informace na stránku o hanáckém kroji. Postupně jich tam bude přibývat víc. Mám v úmyslu rozšířit články o jednotlivých součástech kroje do větších podrobností, a to postupně jak budu získávat informace. Nebude to asi hned, protože je sbírám po drobcích a skládám si z nich ucelenější obrázek. Navíc jsem byla "šikovná" a svou týdení práci jsem si minulý týden smazala, aniž bych měla zálohu. Samozřejmě. Musela jsem trochu vychladnout, než jsem se do toho pustila znovu. Bohužel některé odkazy nějak nemůžu najít, vím jen že jsem je našla spíše náhodou, protože když si zadáte do vyhledávače "hanácký kroj" dozvíte se maximálně, že je krásný a bohatý a žlutě vyšívaný. Jenže takové informace mi nestačí.

6.2. 2017
Zaktualizován odkaz PATCHWORK a odstraněny nefunkční odkazy.
Zaktualizován odkaz HANÁCKÝ KROJ.
Opraveny nepřesnosti v odkazu GLADIOLY.

1.2. 2017
Trochu skok v těch datumech, že. :-)
V Kroměříži je teď spousta sněhu a já se konečně dostala k tomu, abych předělala a zaktualizovala web. Za tu dobu co jsem tu nebyla se toho mnoho změnilo. Nejdéle mi trvalo, než jsem z té bedny vydolovala svoje zapomenuté heslo k administraci webu. Ale už ho mám a postupně se to tu chystám předělat. Tak snad se k tomu o víkendu dostanu. Prozatím jsem udělala drobné změny v rozcestníku - nový je pracovní bog. A protože jsem se rozhodla ušít hanácký kroj, rozhodně přibudou články o tomto tématu.
Prozatím to tu vypadá jako nějaký deníček nebo blog, ale to se brzy změní. No prostě - čeká mě spousta práce.

17.5. 2014
Omlouvám se všem, kteří chodíváte číst novinky na tento blog. Momentálně se u mě dá spíše mluvit o stařinkách a není nic staršího než včerejší zprávy, že.
Momentálně mám v hlavě totální překopání současného webu - přestal víceméně vyhovovat, ale v práci se zdráhají mi dát 14 dnů dovolené na to, abych měla čas ho přepracovat a zprovoznit :-))

jak jsme byli u babičky

Nahoru